Vårt team

Vårt team består av mer än 160 personer med passion och entusiasm för ERP, som omvandlar erfarenhet och kunskap till användarvänliga och affärseffektiva lösningar för våra kunder.

Team Addovation

Det kan låta som en kliché, men i vårt fall är det sant;  Vårt team är hemligheten bakom vår framgång. Var och en av våra medarbetare är fantastisk i sig, men tillsammans är de det som gör Addovation en så rolig och givande arbetsplats.

Team Addovation är en sammansvetsad, begåvad grupp människor med en gemensam vision om att leverera konsekvent bra resultat för våra kunder, samt se till att företaget är en rolig, inkluderande och utmanande arbetsplats.

Besök vår blogg för att läsa vad några av våra anställda tycker om hur det är att arbeta på Addovation!

Vår blogg

Våra företagsvärderingar

Vi arbetar tillsammans
Vår styrka är att arbeta som ett team. Samarbete och kunskapsdelning ger våra kunder framgång.

Vi är innovativa
Att hitta nya lösningar och idéer ligger i vårt dna. Innovation låser upp nya värden för oss och våra kunder.

Vi brinner för det vi gör
Att ha kul på jobbet är viktigt! Passionens gnista föder motivation och engagemang.

Vi älskar enkelhet
På Addovation är vi okomplicerade och hjälpsamma. Vi strävar efter enkelhet i allt vi gör.

Vi vill att du ska vara med i vårt team!

Om du är en erfaren konsult inom IFS har vi en ledig plats för dig.

Skicka oss ett e-postmeddelande med din LinkedIn-profil så kontaktar vi dig.

Gå med oss

Ledning

Joakim Hugosson

CEO Addovation Group

Per Inge Sævareid

COO Addovation Group

Mikael Johansson är Business Area ManagerIFS

Mikael Johansson

Business Area Manager, IFS

Mikael.Johansson@addovation.com

Clara Österberg

HR-chef

clara.osterberg@addovation.com
Gustaf Meland som är Business Area Manager Integrationer vid addovation

Gustaf Meland

Business Area Manager, Integrationer

Gustaf.Meland@addovation.com
Magnus Axelsson er Business Area Manager jag Oracle

Magnus Axelsson

Business Area Manager, Oracle

magnus.axelsson@addovation.com

Kenneth Smith

Business Area Manager, Managed Services

kenneth.smith@addovation.com

Andreas Isengaard

Business Area Manager Lösningar

andreas.isengaard@addovation.com

Försäljning och marknadsföring

Jens-Magnus Andersson är försäljningschef i Sverige

Jens-Magnus Andersson

Sales Director, Sverige

jens-magnus.andersson@addovation.com

Arnold Eriksson

Sales Manager IFS, New Sales, Sverige.

arnold.eriksson@addovation.com
Anders Kjersem är försäljningschef för Addovation Norway

Anders Kjersem

Sales Manager, Norge

anders.kjersem@addovation.com
Sigrid Marie Saastad är Addovations marknadschef i Norge.

Sigrid Marie Saastad

Marknadschef

sigrid.marie.saastad@addovation.com